דצמבר 16, 2021 מאת משה כבוי

לקנות נדל"ן ביוון

יוון נחשבת לאחת המדינות הפופולריות בקרב משקיעי נדל"ן ובעיקר בקרב ישראלים רבים, שכן המרחק בין ישראל אל יוון עומד על כ45 דקות טיסה. אך מלבד המרחק הגאוגרפי נדל"ן ביוון זוכה לכזו פופולריות עקב משבר הסאב פריים שפקד את המדינה לפני קצת יותר מעשור, המשבר שגרם לירידת מחירים חדה מאוד והוביל לשורת התייעלויות מצד הממשל, ומה שהפך את נכסי נדל"ן ביוון למוצר מעולה להשקעה. המדינה היוונית מורכבת משלושת אלפים איים, כ250 מהם מיושבים ובניהם קיימים לא מעט עיירות קטנות, חלקן מתבססות על תיירות ולצידן גם ערים גדולות כמו אתונה וכרתים הנהנות משפע של תיירים וכלכלה מתחזקת.

תשלומי מס

הרבה לפני החיפוש אחר הנכס הבא להשקעה או אפילו קניית כרטיס הטיסה למדינת האיים, חשוב להכיר את התשלומים החייבים במס בעת קניית נכס. בכל הקשור לקניית נכס ביוון עבור ישראלים, חשוב להכיר כי בין המדינות ישנה אמנת מס החוסכת למשקיעים הישראלים כפל מס, כך שעל רווחים ממכירה של הנכס או משכר הדריה לא יהיה מחויב במס ב2 המדינות. המס שחל על השכרה דירות עובד בצורה מדורגת, כאשר הכנסה של עד 12 אלף יורו תחויב בכ15%, הכנסה של מ 12 ועד 35 אלף תחויב ב35% ומעבר לסכום הזה אחוז המס יהיה קבוע עד 45%. מס רכישה במדינת האיים עומד על כ3.09% והוא משתנה בהתאם לקניית הנכס.

אזורים להשקעה

אחת מהערים המרכזיות במדינת האיים היא כמובן סלוניקי, העיר השנייה בגודלה גם בעלת נמל די גדול במדינה ונחשבת לציר די מרכזי בהגעת תיירים ומבקרים אל יוון. מחירן של הדירות בעיר נע בין 90 לעד 200 אלף יורו, כאשר מיקום הדירות בהחלט משנה את המחיר אך גם סוג הדירות שכן בערי יוון ישנם לא מעט בתים מסורתיים לצד דירות יד 2 מעולות. עיר שנייה שהינה לא פחות מעולה עבור השקעה במדינה היוונית, היא העיר אתונה הוותיקה ומשמשת כמרכז תרבותי וכלכלי זה אלפי שנים. עם זאת בעיר המרכזית ישנם לא מעט דירות נופש מעולות, מחירן נע בין 120 ועד 200 אלף יורו.